Odjazdowe Wiżajny – relacja

No, i…. udało się!!! Wróciliśmy cali, zdrowi i zadowoleni.
Zebraliśmy się w sobotę – 19 maja – przed 10.00. Zrobiliśmy sobie foty w biblio, gdzie jest kolorowo i książkowo i na zewnątrz budynku, który jest już niebiblioteczny, tylko sportowy, za to z ogromnym herbem Wiżajny na ścianie (należało to wykorzystać:)

Pojechaliśmy najdłuższą ul. Sejneńską do odnowionego parku gminnego, gdzie stoi słynny, historyczny obelisk KOPu i wykorzystaliśmy to miejsce na „swoje tablice” – Odjazdowy Bibliotekarz Wiżajny promujące bibliotekę i Wiżajny. Odbyły się tutaj debaty na tematy: Biblioteki – jak powinna być?, „Dlaczego lubię rower” oraz „Rodziny – z okazji X edycji podlaskich dni rodziny”, a także głośne i wesołe czytanie wybranych fragmentów książek w ramach „Tygodnia bibliotek”. Nagrodą były słodycze.
Pojechaliśmy potem ul. Wierzbołowską nad jez. Wiżajny, żeby posprzątać śmieci na naszej plaży gminnej i dać dobry przykład sobie i innym. Powrotna droga biegła wzdłuż jez. Wiżajny, ul. Suwalską i Wisztyniecką, żeby zakończyć trasę znowu pod biblioteką.
Zadowoleni, z humorami umówiliśmy się za rok.
Było nas 21 – (oczko) – a nasz najmłodszy uczestnik miał roczek! Pogoda dopisała! Do akcji włączyła się Świetlica Gminna, GOPS, sklep Panda oraz radni gminy.

Pozdrawiam i dziękuję
Alicja Zajączkowska